دلم یه عالمه سکوت میخواد،سکوتی بعد یک فریاد

١)

پرم کن از خودت شاید از این اندوه خالی شم
از این احساس ماموتی - که دارم منقرض می شم!

منو جا کن تو آغوشت که سرما استخون سوزه!
ببین سنجاق تنهایی داره لبهامو می دوزه!

داره یخ می زنه قلبم تو تنهایی -تو این بارون!-
صدات گرمای خورشیده تو بهت عصر یخبندون!

یه مشتِ تو هوا موندم! نه می کوبم نه وا میشم!
پر از تشدیده تردیدم ، پر از تجدید تشویشم!

منو برگردون از تردید منو برگردون از بیداد
مث فریاد سرخوردم, دلم یک حنجره میخواد

 

 

٢)

دست های سیاه
آغوش رازی را خواهد گشود
رازی بوسه زا
تا آغاز شود طولانی ترین تمام
آغازی بدون پرنده و سرد
فصلی مطابق میل
افسرده و سرکش
بی فهمی از واژه "نور"
تهی و رها
هنگامی از قبیل
قربانی پای وطن
و شاد خواهند بود راز داران ابدی
که دستی سیاه در آغوشی خفت و
بوسه ای گرفت
و رسید...
 

 

پی نوشت:

 

دلم یه عالمه سکوت میخواد،سکوتی بعد یک فریاد

 

آب تهران غیر قابل شرب و آلودست بعد خانم وزیر بهداشت میگه اینا اخبار کذایین و فقط یه چاه آب شرب آلودست و این که اینم بحمدلله جز مشکلات مملکت به حساب نمیاد.. !!!!!! ( جناب وزیر تخمشونم نیست که آب شرب شهری آلوده باشه، آخه بچهاشون آب معدنی میخورن و بچه های دیگه آب غنی شده با غلظت ١۴ درصد سرب و ٩ درصد نیترات نقره) کی میدونه مشکلات مملکت ما چیه؟!! انرژی هسته ای حق مسلم ماست، نه این ماست، همون ماست! از ماست که بر ماست!!! شیر اعلا هم داریم لیتری ٢٠ هزارتومن به شرط خونه.. مشتری باشی ارزون حساب میکنیم (ماشینت چیه؟) اونوخت این خارجی های نمک به حروم هم هی گور و گر قعتنامه های هوشمند سهمیه ای صادر میکنن که سهم ملت بیشتر از دولته اقتدارگرای عدالت محوره ...

در ادامه... ترکیه به لطف حماقت رهبران سیاسی ما داره میشه آجان منطقه و با ژتونای ما دارن قمار میزنن و امتیاز میگیرن، نوش جونتون گارداش، تا شما به خواسته هاتون برسین ما هم میریم نماز میخونیم و روزه میگیریم و دعا میکنیم و واسه امام زمان ایمیل میدیم و لپ تاپ تو چاه جمکران میندازیم (اونم با یه عالمه فایل پی دی اف) تا این غرب مادرمرده و دشمنان اسلام ناب با این تحریما، خار مادر ما ملت رو نبرن رو چاله سرویس و فیلتر هوامونو عوض کنن جمیعن صلوات!

--

آقای دکتر محمود احمدی نژاد (ریس جمهور مردمی و منتخب، مورد اطمینان مقام معظم رهبری و منتصب پروردگار و نایب, نایب ریس جانشین امام زمان) میفرمایند غرب نمایشنامه ای رو کارگردانی میکنه که من کشف کردم و الان نمیگم اما یه هفته دیگه میگم چی کشف کردم..

(آخه یکی نیست بهش بگه مرتیکه تو که ظرفیت نداری و با این همه مشغله، چرا نمایشنامه های تخمی تخیلی میخونی که بعد مقعد ذهنت دچار جراحات شدید تفکری بشه، هان ؟!!)

یکی دیگه هم پیدا نمیشه بهش بگه (آخه مرتیکه تو اگه به ادبیات و هنر  نمایشی علاقه پیدا کردی چرا وضعیت سینما و تاتر ما اینه؟)

یکی دیگه هم پیدا نمیشه بهش بگه ..

خودم میگم:

مرتیکه عوضی، اگه مملکت قراره تک حذبی باشه ، دعوی دموکراسیت دیگه چیه؟ سر خودتم کلاه میذاری؟ پینوکیو تو ۴ قسمت آدم شد تو هنوز بعد از شیش سال آدم نشدی؟!!! الاغ (ببخشید که به الاغ توهین میکنم) آگه یک گروه یا حذب میتونست جوابگوی تمام نیازهای مردم و پاسخگوی احتیاجات جامعه اونم با سلیقه های مختلف باشه، دیگه مگه مرض داشتیم از مشروطه تا الان هی تلق ولق، نفس نفس بزنیم و خودمونو تا ۵٧ برسونیم که انقلاب کنیم و تا دسته بهمون فرو بره و بعد بفهمیم که ای بابا اشکال نداره آخه در حال گذاریم و این چیزا پیش میاد دیگه.. و میخوایم تو سرنوشت خودمون نقش داشته باشیم و با نماینده های افکار و حرکت های فکری و سیاسی مختلف در جامعه درونی خودمون تعامل و یا رقابت داشته باشیم؟؟؟ اگه اینطوری نبود گه خوردی رهروی خط امام بودی و خودتو انقلابی میدونی؟ خب میتمرگیدی و نظریات نظریه پردازان حذب رستاخیز رو قبول میکردی و تو خونت کپه مرگتو میذاشتی.. هی ی ی ی ی ی !!!

--

در مورد بیانات صد من یه غاز این هفته ی آیت الله جنتی هم که اگه بخوام دهن باز کنم، که میشه..

به خدا قسم اینا واقعن آیت الله هستن، نشانه های خشم خدا برای ملتی رخوت زده و کم اراده که در انتظار ظهور سوپرمنی نشستن که قراره از سرزمین عجایب بیاد و نجاتشون بده.. اونم احتمالن سوار اسب سپید..

(نکنه انتظار دارین تو خوابم بیاد لباتونو ببوسه و بعدشم با خودش ببرتون خونه خالی و هله هله هله ه ه ه ه؟)

یه هی ی ی ی ی ی ی ی ی ی عمیقو پشت بندش یه آه ه ه ه ه ه ه

ویژه نوشت :

از اقدام غیر عقلانی و خشن و تهی و بی نتیجه و وحشیانه ای که در زاهدان انجام شد و باعث شد عده ای از هم وطنان و هم شهریان عزیزم کشته بشن واقعن متاسفم، روحشون شاد ، چیز دیگه ای نمیتونم بگم، واقعن نمیدونم چی میتونم بگم، وختی خودمو جای تک تک اعضای خانواده ی این آدمایی که کشته شدن تصور میکنم میبینم که هیچی آرومم نمیکنه و ..

--

به خدا این راهش نیست، نتیجه ای هم نمیگیرین و نمیگیریم، فقط به این رژیم کثافت کمک میکنین تا هرچه بیشتر جولان بده، میخواین مبارزه کنین، فعالیت مدنی و سیاسی انجام بدین، نه اینکه باعث مرگ یه عده بیگناه از همه جا بی خبر بشین که برای نماز خوندن اومدن مسجد و خانوادشون منتظر برگشتنشون بودن، نمیزارنتون فعالیت مدنی کنین، حقتونو بهتون نمیدن، تحقیرتون میکنن، تو سرتون میزنن، از کمترین امکانات رفاهی و بهداشتی و آموزشی محرومتون میکنن، خب هزینشو پرداخت کنین و حقتونو بگیرین اما نه با کشتن دیگران و مردمی که به هر شکلی ضربه ی این نظام دیکتاتوری رو خوردن و به ستوه اومدن. مگه خون شما یا من نوعی از خون این همه جون و فعال سیاسی و مدنی رنگین تره؟ یعقوب مهرنهاد رو یادتون رفته؟!! یه فعال مدنی هدفمند بود و وبلاگ مینوشت، تنها کسی بود که تو سیستان و بلوچستان درگیر زد و بند نبود و به نفع مردم نقد میکرد ، درسته بیگناه اعدام شد اما اثر کار اون از اثر کار جندالله و غیره و ذالک به مراتب بیشتر به چشم میاد و تو تاریخ یک قوم، ملت و کشور ثبت میشه، غیر از همه ی اینا: اگه شما ها هم میخواین به اسم دین و قومیت و این اراجیف مثلن جهاد کنین، هیچ گهی که نخوردین، باعث فقر هرچه بیشتر و عقب افتادگی فرهنگی و سرخوردگی شخصیتی هم، تو اجتماع کوچیک و محدود خودتون میشین. سی سال اینا به اسم خدا و محمد و علی زدن تو سرمون حالا شما میخواین بیاین به اسم اسلام و ابوبکر و عمر بگین منی چند؟ بی شعور، نفهم، نادان، برو دنبال عدالت و شان انسانی، هر وخت دیدی دیگه برات مهم نیست که من نوعی شیعه هستم یا سنی، هندو هستم یا مسیحی یا یهودی و یا بهایی و تونستی به من و عقایدم و افکارم (درست یا غلط) احترام بذاری درکم کنی و شعورت برسه که دین شخصی ترین موضوعیه که فقط در حریم خصوصی من میتونه بگنجه و به تو هیچ ارتباطی نداره که من نیازهای روحی و عرفانیم رو چطور ارضا میکنم و اینکه تو جوابگوی اعمال من نیستی، نبودی و نخواهی بود... اونوخته که جهاد فکری کردی و متحول شدی و تعصبات پوچ و بیگانه ای رو که با پوست و خونت اجین شده رو دور ریختی تازه فهمیدی شاید همه با هم برابر نباشیم اما مثل همیم و استحقاق اینو داریم که درکنار هم با آرامش و رضایت زندگی کنیم..

*** خیلی حرف برای گفتن دارم اما هم سرم درد میکنه و هم دلم گرفته،  دلم نمیخواد با حرفام ناراحتتون کنم و ادعایی هم ندارم و آدم سیاسی هم نیستم و از روشن فکری هم بوی نبردم فقط  دلم یه عالمه سکوت میخواد،سکوتی بعد یک فریاد..

 

پاییز بلند

 

/ 42 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کیامهر

خیلی دوست دارم اون صفحه فیس بوک رو که گفتی ببینم اما اینجا فیس بوک باز نمیشه میگن فیلش تر شده البته من زیاد از این چیز ها سر در نمیارم حتما چیزهای بدی توش می نویسن وگرنه رعایای ما تر نمی زدند به فیلش

حبیب

جالب بود بابا زودتر آپ شو

صدف

خوب بود... [لبخند]

صدف

خوب بود... [لبخند]

تیشتریا

لذت بردم از دوتا شعر اول. مال خودتونه؟

تیشتریا

دوباره خدمت رسیدیم که عرض کنیم آتیشپاره خودتونید قربان[نیشخند] یک ربع هم گذشت و پست رو نذاشتید. محض یادآوری گفتم...

نینا

ببخشید این دیگه سکوت نیست جان برادر این خفقان است میشه دوکلوم اپ کنید مه چت بازی تو وبلاگ کرگدن